Adventní vánoční koncert v podání hudební skupiny Musica Rustica

Vánoční koncert v kostele sv. Kajetána

Výběr vánočních koled

Na programu Vánočních koncertů zazní české adventní písně a známé i méně známé české i zahraniční vánoční koledy upravené Tomášek Stavělem pro soubor Musica Rustica, ukázky českých lidových vánočních tradic. Ty koledy, které znáte, si můžete zazpívat společně s námi - v kostele sv. Kajetána na Malé straně, Nerudova ulice, Praha 1

Jiný
Jiný
70 minut
Délka představení
Počet míst k sezení 130 celkem
Celkový počet míst 130
Bezbariérový přístup
Bezbariérový přístup

Hudební skupina Musica Rustica

Taneční a hudební skupina Rustica vznikla v Praze již v roce 1984. Od roku 1991 působí hudební část souboru samostatně pod názvem Musica Rustica pod vedením Tomáše Stavěla. 
Musica Rustica je městský soubor, jehož tvorba vychází z lidového umění. Usiluje o uchování lidových tradic, ne však v autentické podobě, snaží se o vlastní interpretaci folklóru. Volně zpracovává lidovou poezii a hudební motivy zaznamenané ve sbírkách lidového umění a v archivních pramenech. 
Musica Rustica hraje české písně a tance z 16. - 19. století, lidové písně o lásce, o vojně, písně a říkadla vážící se k výročním zvykům, vánoční koledy. 
Musica Rustica často vystupuje pro české i zahraniční publikum, absolvovala zájezdy po Německu, Rakousku, Francii, Velké Británii, Itálii, Španělsku, Dánsku a Bulharsku. 
Musica Rustica zachytila originální a netradiční přístup k lidovému umění i způsob jeho interpretace již na třech samostatných CD nahrávkách a na dalších dvou CD se velkou měrou podílela.


 
 
 
 
 

Program: Vánoční koncert v kostele sv. Kajetána


V současné době nemáme toto představení na programu.


Mohlo by se vám líbit... ( 4 akce z divadla Hybernia )

Hodnocení zákazníků

Celkové hodnocení
Nehodnoceno
Přehled
 • Celkový dojem
  0/5
 • Výkon účinkujících
  0/5
 • Organizace
  0/5
 • Prostředí
  0/5

Všichni mluví také o...

Koncert v Bazilice sv. Jiří na Pražském hradě s doprovodem sopranistky L.MoravcovéProdáno: 1KS
Štítky: 0
Nejznámější skladby od českých a světových komponentů v podání smyčcového kvarteta ve svatém Martinu ve zdi.Prodáno: 1KS
Štítky: 0
Tři velikáni světové hudby J. Pachelbel, W.A.Mozart a A.Vivaldi v Bazilice sv. Jiří na Pražském hradě a asi to nejlepší z klasické hudby vůbec.Prodáno: 1KS
Štítky: 1
Koncert v Bazilice sv. Jiří na Pražském hradě s doprovodem sopranistky L.MoravcovéProdáno: 1KS
Štítky: 0

Za oponou