Vánoční a adventní koncert ve Smetanově síni Obecního domu v Praze v podání Symfonického orchestru Bedřicha Smetany.

Novosvětská a vánoční hudba ve Smetanově síni Obecního domu

B.Smetana, F.Schubert, A.Dvorak, C.Franck, F.X.Gruber, G.Bizet, A.Vivaldi, G.F.Handel, M.Praetorius, J.S.Bach, A.Corelli, C.Franck, F.Liszt, R.Schumann, J.F.Wade

Přijďte si odpočinout a užít atmosféru Vánoc do nejimpozantnější koncertní síně v Praze, do Obecního domu - Smetanovy síně. Vychutnejte  krásné melodie těch nejznámějších světových skladatelů v podání Symfonického orchestru Bedřicha Smetany pod taktovkou dirigenta Jaroslava Vodňanského. Orchestr má 42 členů a andělské mezzosoprano v podání zpěvačky Martiny Bauerové. Tento unikátní 90 minutový koncert bez přestávky si nelze v adventním čase Vánoc nechat ujít.

Koncert
Koncert
90 minut
Délka představení
Pro děti a rodiny
Pro děti a rodiny
ticket
Voucher v mobilu
Počet míst k sezení 1067 celkem
Celkový počet míst 1067
Bezbariérový přístup
Bezbariérový přístup
Výtah
Výtah
Vytápěno
Vytápěno
Klimatizováno
Klimatizováno
Parkování
Parkování
PROGRAM:
 
B.Smetana Vltava
A.Dvořák  Symfonie č.9 "Z Nového světa", E Moll Op. 99
H.Purcell  Rondeau
M.Praetorius  Vánoční hudba
G.F.Händel   Arie Ombra mai fu, Arie "He shall feed His flock" z Mesiáše
J.S.Bach  Air, Arie z Magnificatu
A.Corelli  Vánoční pastorale
F.Schubert  Německý tanec
C.Franck  Panis angelicus
F.Liszt  In dolce jubilo
R.Schumann  Snění
A.Dvořák  Biblická píseň - Bůh je můj pastýř, Humoreska
F .X.Gruber  Tichá noc
J.F.Wade  Adeste fideles
 
V podání členů Symfonického orchestru Bedřicha Smetany pod taktovkou Jaroslava Vodňanského
 
Martina Bauerová mezzosoprano 
Absolventka Pražské konzervatoře. Mnohaletá sólistka Národního divadla Praha. Host Teatra Nacionál de S.Carlos (Lisabon),Teatro Real (Madrid), Teatro Massimo Bellini (Catánie- Sicílie), Royal Opera House Covent Garden (Londýn).Často spolupracovala se Symfonickým orchestrem BBC v Londýně( například v rámci festivalu Proms v Royal Albert Hall, nebo nahrávka pro Deutsche grammophon opery L.Janáčka). V současné době se věnuje koncertní a pedagogické činnosti (je vedoucí pěveckého oddělení na Mezinárodní konzervatoři).
 
Jaroslav Vodňanský dirigent
Studoval na pražské konzervatoři (violoncello, dirigování) a na AMU (dirigování u Aloise Klímy a Václava Smetáčka), kterou absolvoval roku 1965. Za svou kariéru působil v několika orchestrech (Východočeský státní komorní orchestr Pardubice 1969-1971, Armádní umělecký soubor Víta Nejedlého 1971-1978, Středočeský symfonický orchestr Poděbrady 1972-1974, Státní komorní orchestr Žilina - od r. 1981. Roku 1975 založil a deset let vedl (šéfdirigent od r. 1981) Jihočeský státní komorní orchestr v Českých Budějovicích (později přejmenován jako Jihočeská komorní filharmonie České Budějovice. Byl finalistou dirigentské soutěže v r. 1970. Působil také jako vedoucí dechového komorního souboru Armonia Slovacca. Věnoval se též pedagogické činnosti na konzervatoři v Žilině (1992-1993), na pražské konzervatoři (1994-2000) a na konzervatoři v Českých Budějovicích )1999-2001). Pedagogicky působil na dirigentských kurzech v Jižní Koreji (1999-2001). Vyšly o něm články a kritiky v USA, Německu, Španělsku, Jižní Koreji a jiných zemích.

Program: Novosvětská a vánoční hudba ve Smetanově síni Obecního domu


V současné době nemáme toto představení na programu.


Hodnocení zákazníků

Celkové hodnocení
Nehodnoceno
Přehled
 • Celkový dojem
  0/5
 • Výkon účinkujících
  0/5
 • Organizace
  0/5
 • Prostředí
  0/5

Za oponou

Kategorie: 
 • Stroj času u svatého Jiří

  Není mnoho posvátnějších míst v Zemích českých. Bazilika svatého Jiří, pohřebiště Přemyslovců, jeden z nejstarších kostelů u nás, perla Pražského hradu. Už jen samotná prohlídka stojí za to. Natož když vám do uší zní velebné tóny Händela, Mozarta či Vivaldiho.

  Místo ve zdi, kde zní hudba

  Nabízíme nejlepší skladby historie klasické hudby. Předvedeme vám nejslavnější balety, jaké se kdy tančily. A stejně to ještě není všechno. Na naše představení vás totiž zveme do míst, která doslova dýchají historií. Třeba do kostela sv. Martina Většího ve zdi na Starém městě pražském.